Nagrody, wyróżnienia i certyfikaty

Nasze certyfikaty

Pielęgnowanie tradycji zaowocowało wpisaniem Miodów z Kopaszewa na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi .

Miody z Kopaszewa – produkt tradycyjny

„Kiedy kto kocha swój kraj, to nie tylko o tem myśli, aby z niego ciągnąć zyski, ale i o tem, jak go podnieść. Kraj nasz płaski jest i pozbawiony pięknych widoków, starajmy się to nagrodzić, ozdabiając go roślinnością” (Dezydery Chłapowski „O rolnictwie” Poznań 1852). Działania generała, któremu przyświecała powyższa myśl sprawiły, że mikroklimat Kopaszewa, usytuowanego z dala od obiektów przemysłowych jest specyficzny i niepowtarzalny, a miody produkowane z nektarów występujących tu roślin smaczne i zdrowe.

Więcej o produkcie 

Nie zapominamy o zwyczajach naszych przodków. Kultywujemy tradycje naszej małej ojczyzny i zapisujemy je dla przyszłych pokoleń.

W 2018 roku dzięki naszym staraniom produkt Piernik z Krzywinia – figurka Św. Mikołaja został wpisany na listę produktów tradycyjnych.

 

Więcej o produkcie 

Znak Jakość Tradycja

Od 2015 roku uczestniczymy w  polskim systemie jakości  „Jakość Tradycja”, który służy wyróżnianiu produktów żywnościowych wysokiej jakości z uwzględnieniem produktów tradycyjnych.

Miód akacjowy - Perła regionu 2017

Miód akacjowy z Kopaszewa doceniony !!! – Perła naszego regionu !!!. Kapituła konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo we wrześniu 2017 roku zakwalifikowała go do grona najlepszych polskich produktów żywnościowych. Bogactwo nektarodajnych drzew akacjowych zawdzięczamy Gen. Dez. Chłapowskiemu, dzięki niemu pozyskujemy czysty odmianowy miód akacjowy uhonorowany wyróżnieniem “PERŁA 2017”

Nagrody i wyróżnienia

Ponadto odkrywamy lokalne produkty żywnościowe, poprzez  ich promocję na konkursach kulinarnych.

Bijemy rekordy

W 2017 roku w Krzywiniu padł rekord Polski pod względem największej liczby osób jedzących pierniki jednocześnie
🙂

Działamy lokalnie

Od wielu lat wspieramy naszą lokalną społeczność, która z okazji jubileuszu 780- lecia Miast Krzywiń w 2017 roku przyznała nam Nagrodę specjalną Samorządu Miasta i Gminy Krzywiń Św. Wawrzyniec.

 Nagrodę otrzymaliśmy za tworzenie unikalnych projektów promujących produkty lokalne oraz wpływ na rozwój promocji gospodarczej i społecznej naszej gminy.